jest organizacją, której misją jest promocja mediacji jako skutecznej i wartościowej metody rozwiązywania sporów. Działamy na rzecz podnoszenia standardów w zawodzie mediatora oraz promowania alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów (ADR) w polskim systemie prawnym.

Nasza Misja

Misją Stowarzyszenia jest integracja środowiska mediatorów sądowych w Polsce oraz wspieranie rozwoju zawodowego poprzez organizowanie szkoleń, konferencji oraz warsztatów. Skupiamy się na podnoszeniu rangi zawodu mediatora, dążeniu do profesjonalizacji tej profesji i promowaniu jej jako zawodu zaufania publicznego. Dążymy do stałego rozwijania standardów etycznych i zawodowych, a także do budowania świadomości społecznej w zakresie zalet mediacji.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Mediatorów Sądowych (OSMS)

Kontakt

W celu realizacji specjalistycznych zadań, Przedstawiciel Reprezentujący ma prawo powoływać doraźne komisje i zespoły problemowe, które zajmują się konkretnymi aspektami funkcjonowania Stowarzyszenia, takimi jak przygotowanie szkoleń, opracowanie standardów mediacji czy analiza zmian legislacyjnych.

Komisje i Zespoły Problemowe

Przedstawiciel Reprezentujący jest wybierany na sześcioletnią kadencję i odpowiada za codzienną działalność Stowarzyszenia, reprezentując OSMS na arenie krajowej i międzynarodowej. Jego obowiązki obejmują także realizację uchwał Walnego Zebrania Członków, zarządzanie bieżącymi projektami oraz organizację szkoleń, konferencji i wydarzeń.

Prezes stowarzyszenia

Walne Zebranie Członków to najwyższa władza Stowarzyszenia, decydująca o strategicznych kierunkach rozwoju OSMS, zmianach w regulaminie oraz uchwałach dotyczących bieżącej działalności. Zebranie odbywa się regularnie i jest okazją do omówienia postępów w realizacji celów statutowych.

Walne Zebranie Członków

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Mediatorów Sądowych (OSMS) kierowane jest przez organy, które czuwają nad realizacją misji i celów statutowych, dbając jednocześnie o etykę oraz wysokie standardy zawodowe wśród członków.

Władze Stowarzyszenia

O NAS

radczyni prawna, która od kilkunastu lat specjalizuje się w sprawach rodzinnych i majątkowych.

Jako mediatorka wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Warszawie, Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga oraz Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Gospodarczej, odgrywa istotną rolę w promowaniu alternatywnych metod rozwiązywania sporów, szczególnie w trudnych sprawach rodzinnych.

Mec. Marta Łubik-Piotrowska aktywnie uczestniczy w projektach badawczych i edukacyjnych realizowanych przez Polskie Centrum Edukacji Prawnej, w ramach których kształci przyszłych mediatorów, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Swoją pasję do edukacji prawnej realizuje także poprzez prowadzenie bezpłatnych zajęć dla uczniów liceów ogólnokształcących oraz przedszkolaków, za co została nominowana do prestiżowej nagrody "Kryształowe Serce Radcy Prawnego."

Jej zaangażowanie w rozwój świadomości prawnej społeczeństwa, a także umiejętność skutecznego rozwiązywania sporów, przyczyniły się do budowania jej renomy w środowisku prawniczym i mediacyjnym.

Dodatkowo, mec. Marta Łubik-Piotrowska jest zaangażowana w działalność pro bono, będąc członkinią Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz Radcowskiego Ośrodka Pro Bono przy OIRP w Warszawie.

Prezesi Stowarzysznia - kadencje

r.pr. Marta Łubik - Piotrowska

wrzesień 2024 - obecnie

założycielka stowarzyszenia OSMS.

Prezeska Polskiego Centrum Edukacji Prawnej, wykładowczyni akademicka na kilku uczelniach w Polsce, cywilistka, badaczka, autorka wielu publikacji, wydawanych przez wiodące czasopisma naukowe znajdujące się na listach ministerialnych. 

Umieszczona na liście 25 najwybitniejszych prawniczek w Polsce magazynu Forbes,

prof. ndzw dr n. pr. Małgorzata Wojciechowicz

Sierpień 2022 - Wrzesień 2024

Członkowie honorowi:

 

Mec. Paulina Janikowska - Mizera

radczyni prawna, mediatorka oraz trenerka.
Od 2019 roku pro bono odwiedza przedszkola, by opowiadać o prawie i prawnikach. Autorka scenariusza zajęć Lekcji Prawa dla przedszkolaków oraz „PoPrawnych Lekcji” – czyli lekcji prawa dla uczniów szkół podstawowych. Ze względu, na brak w szkołach przedmiotu „prawo”, postanowiła sama stworzyć ofertę takich lekcji. Regularnie odwiedza szkoły podstawowe, gdzie realizuje lekcje prawa. Bierze udział w projekcie edukacji prawnej organizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, w ramach, którego nieodpłatnie prowadzi lekcje prawa dla młodzieży w szkołach ponadpodstawowych. Prowadzi także bezpłatne zajęcia wspierające rozwój emocjonalno-społeczny dzieci i młodzieży. Jako twórca PoPrawnych  Lalek, które wykorzystuje przede wszystkim do prowadzenia zajęć z najmłodszymi, często przekazuje je również na aukcje charytatywne. Jest współtwórczynią projektu networkingowego Radczynie Prawne Przyszłości. 

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Mediatorów Sadowych zostało w dniu 25 sierpnia 2022 r. wpisane do ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta m.st. Warszawy pod numerem 986.

NIP:5273017812 Regon: 522953196

Email: stowarzyszenie@mediatorzy.eu